Osobný rozvoj, Spiritualita

Intuícia a prečo ju počúvať

Intuícia a prečo ju počúvať

Pojem intuícia snáď všetci poznáme, no málo kto sa ňou riadi. Mnohí ani nevieme čo to vlastne znamená. Intuícia je vnem, ktorý nám dáva znamenie o tom, čo je pre nás vhodné. Používa sa často pri rozhodovaní.

Poďme ale do praxe. Sama som sa učila a stále učím intuíciu používať. V mojom prípade ku mne prehovára najčastejšie cez pocity. Často sa mi stáva, že niekam idem a zrazu ma napadne „tam nechoď“. A ja aj tak idem pretože si myslím, že je to len taká úplne nepodstatná myšlienka. Tých myšlienok máme počas dňa mnoho. Treba sa však naučiť rozlišovať ich. U každého to môže fungovať inak, preto je treba skúsiť si to na sebe odsledovať a testovať na menej podstatných situáciách v živote. Uvediem niekoľko príkladov. Ste pozvaná/ý na stretnutie či oslavu. Bežne sa na tieto príležitosti tešíte ale zrazu máte zlý pocit. Ten ale zaženiete a na oslavu idete. Cestou tam je všetko v poriadku, na stretnutí tak isto ale ako sa vraciate domov zrazu dostanete defekt. Ako ďalší príklad uvediem kúpu nehnuteľnosti. Už dlho hľadáte svoj vysnívaný dom. Prešli ste všetky inzeráty a zrazu ste čosi objavili. Jeden domček sa vám zapáčil. Dohodnete si teda obhliadku a s veľkou radosťou idete na danú adresu. Hneď ako vojdete vyzerá všetko super. Dom je vo výbornom stave. Niečo vo vás ale vyvoláva zvláštny pocit, ktorý vám chce ukázať „toto nie“ a trvá možno len malú chvíľku. Rozum sa teda bije s intuíciou. Na domčeku ale nič zlé nevidíte a tak sa rozhodnete pre kúpu. Nasťahujete sa. Možno je na začiatku všetko vporiadku, no po pár týždňoch sa vám začnú napríklad konflikty so susedmi, kvôli ktorým sa necítite tak, ako ste chceli a znepríjemňuje vám to život.

Je naozaj ťažké rozlíšiť čo je správne a čo nie. Každá situácia nás má niečo naučiť. Mnohé z nich nás učia počúvať svoju intuíciu, čiže seba – svoje srdce. Nazvime si to ako sa nám páči.

Pred každým rozhodnutím sa teda na chvíľu zastavte a úprimne sa seba samých spýtajte ako sa v danej situácií cítite. Je toto správne rozhodnutie? Ak sprvu porblém nevidíte, počúvajte svoj pocit. Ten vám veľa napovie. Nie vždy musíme vedieť čo nás pri danom rozhodnutí čaká. Možno si myslíte, že tieto pocity nemáte. Verte mi, máte ich. Stačí si začať všímať a postupne zistíte, že je výborné sa nimi riadiť.

Veľa šťastia

Anka – Yofiel.sk

Späť na zoznam

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *