Osobný rozvoj, Spiritualita

Strach alebo dôvera?

Strach alebo dôvera?

Posledné obdobie vo mne vznikol odpor voči ľuďom a ich rozhodnutiam (čo presne mi vadilo konkretizovať nebudem). Trvalo to už niekoľko týždňov a keďže tento odpor sa mi nepáči, prosila som o informáciu, vďaka ktorej väčšinu ľudí, ktorá vo mne odpor vyvolala pochopím a tým túto negatívnu emóciu pustím.

Prišla mi síce pre mňa neúplná správa, ale na danú chvíľu mi stačila aby som väčšiu časť tohto odporu pustila. A tá správa bola: „ľudia sa delia (takéto „delenia“ nemám rada, ale takto mi to prišlo, tak som to prijala) na strach a dôveru. Tí, ktorí veria svojmu telu, vesmíru (bohu) vedia, že sú na tomto svete úplne v bezpečí a všetko sa deje ako sa diať má a nechávajú udalostiam voľný priebeh. A potom je tu druhá strana, ktorá myslím momentálne prevláda a to STRACH. Strach o svoje zdravie a živobytie.

Ak cítite strach, skúste sa pár krát nadýchnuť a uvedomiť si na akej krásnej Zemi žijeme. Uvedomte si, že akúkoľvek ťažkú chvíľu prežívate zvládnete. Ak to neviete sami, prečítajte si aspoň vhodnú motivačnú knihu a robte činnosti, ktoré vás tešia. Uvedomte si svoju mentálnu aj fizyckú silu. Verte, že ona tam niekde je. Nepotrebujete k tomu žiadne umelovytvorené podporné prostriedky. Nič čo vám iní hovoria, nemusí byť pravda ak to tak sami necítite. Ak vás tlačia do niečoho čo robí väčšina a vy to robiť nechcete, verte svojmu pocitu a nerobte to. Dôležité je prijať rozhodnutia ľudí okolo seba ale počúvajte aj seba samých.

Strachu už bolo dosť. Začnime konečne dôverovať 🙂

Anna

Yofiel.sk

Späť na zoznam

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *