Ekológia

Zem bez odpadu

Zem bez odpadu. Všetci vieme ako je svet preplnený hlavne plastom. Príroda je však znečistená aj iným odpadom. Je jedno aký druh smetia sa do prírody...

Prichádzajú k nám teplé mesiace a my sme si všimli, že v našom okolí je mnoho odpadkov. Stále sú medzi nami nezodpovední ľudia, ktorí na našu Zem neberú väčší ohľad. Skúsme preto ísť príkladom dospelým aj deťom a vyzbierajme odpadky okolo seba bez hnevu a odsudzovania. I keď tu už takého výzvy na očistenie prírody boli, stále to nie je postačujúce. Preto sme sa aj my rozhodli pripomenúť aké je to dôležité.

Všetci vieme ako je svet preplnený hlavne plastom. Príroda je však znečistená aj iným odpadom. Je jedno aký druh smetia sa do prírody dostane, kadžý jeden jej a zároveň aj nám škodí. Tieto materiály sa bežne rozkladajú niekoľko desiatok rokov a látky, ktoré sa dostanú do pôdy znečisujú nie len pôdu ale aj vodu, ktorú pijeme. Táto voda sa potom dostáva do nášho organizmu a to nám spôsobuje rôzne zdravotné problémy.

Najdôležitejšie je nevytvárať odpad, no v dnešnej dobe sa bez neho už nezaobídeme. Snažme sa ho minimalizovať a hlavne nehádzať ich do prírody.

Rozhodli sme sa, že celý mesiac Marec sa budeme venovať zberu odpadu kdekoľvek sa dá a budeme veľmi radi ak sa k nám pripojíte. Nemusíte chodiť za nami a pomáhať nám. Pomôžete tým, že odpadky vyzbierate vo svojom okolí či už na ulici, v parku alebo v prírode.

Ako byť viac ekologický sa môžete dočítať aj v týchto článkoch:

Ďakujeme

Yofiel

SÚVISIACE PRÍSPEVKY

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *