Osobný rozvoj, Spiritualita

Práca s duševným zranením a bolesťou

Práca s duševným zranením a bolesťou

Bolesť si zažil a stále zažíva mnoho z nás. Je úplne prirodzená. Väčšinou s ňou však nevieme pracovať a tak ju v sebe potláčame. Snažíme sa ju zatlačiť úplne čo najhbšie do seba, až na ňu časom zabudneme. Duša si to zranenie pamätá a tak ju telo stále cíti a vníma. Cez naše telo a pocity sa snaží dostať opäť von. Robí všetko preto, aby sme si ju všimli a transformovali na lásku.

Sadni si, upokoj sa a voľne dýchaj. Spýtaj sa samého seba kde to zranenie vzniklo. Keď si spomenieš, všímaj si svoje pocity aj keď cítiš bolesť. Plne ju precíť a pocity pomenuj. Nesnaž sa ich odstrániť ale prijať. Prijatie neznamená, že bolesť tu s tebou ostane. Už len samotným uvedomením sa uvoľňuje a prečisťuje, až nakoniec úplne zmizne.

Uvedom si, že tieto pocity ti nechcu ublížiť, chcú sa len dostať von. Snaž sa ich vnímať. Väčšinou sa prejavia na tele, preto ak niekde cítiš bolesť alebo tlak, opýtaj sa čo ťa tam bolí. Odpusť sebe aj iným, ktorí ju v tebe vyvolali. Poďakuj im za túto skúsenosť a uvedom si, kam ťa posunula. Nie vždy ten posun uvidíš hneď. Časom však všetky súvislosti pochopíš a v tom okamihu odpustíš. Nakoniec si už len užívaj pocit uvoľnenia 🙂

S láskou

Anka

PS: ak s tým potrebuješ hlbšie pomôcť, kontaktuj ma emailom a dohodni si osobnú alebo telefonickú konzultáciu

info@yofiel.sk

Späť na zoznam

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *